IMG-LOGO
Препорачано од
gifing logo
Работно време

Како функционира

plate
Одбери хроно
програма
delivery
Претплати се
на мени
food
Храни се
правилно

1. Креирате Ваш профил и се регистрирате на нашата Веб страница.
2. Одбирате едно од менијата објавени на Веб страницата кое одговара на вашите потреби.
3. Се претплатувате за истото.
4. Наша обврска е да избереме намирници, да ги готвиме и навремено да Ви ги доставиме оброците во вистинското време и на вистинското место.
5. Вие само одвојувате време за себе и уживате во здрав и нутритивно квалитетен оброк.

mint
Програми на исхрана
Неделно мени- вегетаријанска исхрана

Ова мени е наменето за сите они кои сакаат да започнат со вегетаријанска исхрана но до сега немале можност да го испробаат тој начин на исхрана. Овој пакет содржи 3 комплетни вегетаријански оброци за период од 5 работни денови, составени од Др. Ана Гифинг. 

Вегетаријански ручек

5690 МКД

месечно

Вегетаријански ручек

Хроно програмата е погодна и за оние што водат вегетаријански начин на исхрана. Постојат периоди кога на нашиот организам му е потребно т.н прочистување од исхраната од животинско потекло.За таа цел се препорачува хроно исхраната за вегетаријанци, која изобилува со свежи, не многу термички обработени намирници ,богати со  витамини, протеини, диетални влакна кои на организамот му овозможуваат прочистување, енергија и свежина.

Неделно мени- регуларна хроно исхрана

Ова мени е наменето за сите они кои сакаат да започнат со регуларната хроно исхрана но до сега немале можност да ја испробаат таа исхрана. Овој пакет содржи 3 комплетни хроно оброци за период од 5 работни денови, составени од Др. Ана Гифинг. 

Др. Гифинг

Др. Ана Гифинг

Докторката Ана Гифинг со години ги проучувала најновите научни истражувања кои се однесуваат на успорување на процесот на стареење кај луѓето, во рамките на таканаречената "Anti Ageing" медицина.

Комплетното свое животно и професионално искуство го пренела во сопствената Хроно програма, која вклучува правилна исхрана и секаква превенција на организмот од болести, при што секој човек би можел здраво и да доживее длабока старост .
Dr.Gifin

Последно на блогот

Печурки- извор на хранливи материи и витка линија
Jan 09, 2020 / admin@dishwish.mk

Печурките кои уште популарно ги нарекуваме ,,шумско месо'', претставуваат незаменлив дар од природата. Како храна и лек присутни се повеќе од илјада години. Во почетокот човекот ги користел дивите видови, а потоа се почнало и со нивно култивирање и одгледување. Постојат повеќе од 70 илјада видови на печурки, но некои од нив се и отровни, па поради тоа кога станува збор за консумирање на печурки во одредени ситуации неопходна е и консултација со стручно лице.

Прочитај Повеќе

Зошто ни е потребен Витамин Б12
Dec 30, 2019 / admin@dishwish.mk

Витаминот Б12 (цијанокобаламин) е витамин кој е растворлив во вода. Честата појава на анемија најчесто се поврзува со недостатокот на витамин Б12 и малиот внес на храна од животинско потекло. Изворите на овој витамин се исклучиво во храна од животинско потекло.

Прочитај Повеќе

Фитинска киселина како составен дел на намирниците
Dec 19, 2019 / admin@dishwish.mk

Фитинската киселина претставува составен дел во исхраната од растително потекло. Најмногу е застапена кај житарките, маслодајните семиња, мешункасти растенија кои содржат 1- 2% фитати, или 60- 90% од вкупниот фосфор.

Прочитај Повеќе

Хроно Исхрана за поцетници

Бесплатна е-книга за хроно почетници од Д-р Гифинг

Регистрирај се за некоја од нашите хроно програми на исхрана и добиј ја бесплатно книгата на Д-р Гифинг за хроно почетници.

Корисниците за нас

John Miller/ Working in Embassy
John Miller/ Working in Embassy

Excelent service. Amazing food and even more important great results. I recommend DishWish.mk to everyone that struggles with unhealthy style of living and health issues. .

Сања Петковска/ Банкар
Сања Петковска/ Банкар

Дома се хранам здраво, но додека сум на работа имам проблем да оддолеам на искушенијата. Со појадок менито на DishWish сум сигурна дека она што го јадам е правилно и ми помага во одржување на мојата тежина..

Милена Цветкоска/ Правник
Милена Цветкоска/ Правник

Пред извесно време добив дијагноза за дијабетес. Потребата од регулирана исхрана од страна на нутриционист ми беше повеќе од потребна. Повеќе не се грижам дали она што го јадам е правилно затоа што DishWish го прави тоа за мене..

Ивана Стојменова / Менаџер во IT компанија
Ивана Стојменова / Менаџер во IT компанија

DishWish ми помогна да заштедам време во готвење на 2 видови на ручеци за мене и семејството. Сега моите свежо зготвени хроно оброци ги добивам секој ден на адреса без да поминувам 3 часа во кујна..

@dishwish.mk
Мени создадено за сите вегетаријанци кои сакаат да заштедат време👍
✅15 оброци
✅5 дена
✅Бесплатна достава
✅Топло, свежо, навремено
Претплати се на неделното веге мени и заштеди време во подготвување или барање на највкусните здрави оброци.
➡️www.dishwish.mk

February 19, 2020

Мени создадено за сите вегетаријанци кои сакаат да заштедат време👍 ✅15 оброци ✅5 дена ✅Бесплатна достава ✅Топло, свежо, навремено Претплати се на неделното веге мени и заштеди време во подготвување или барање на највкусните здрави оброци. ➡️www.dishwish.mk

Совршен неделен пакет за сите вегетаријанци! 🥦
Специјална цена од 2890 ден. за 15 хроно веге оброци, доставени на адреса топли, свежи и навремени. ✅
➡www.dishwish.mk⬅
#vegetarian #vegetarianrecipes #vegetarianfood #хроноисхрана #hrono #hronoishrana #healthylifestyle

February 18, 2020

Совршен неделен пакет за сите вегетаријанци! 🥦 Специјална цена од 2890 ден. за 15 хроно веге оброци, доставени на адреса топли, свежи и навремени. ✅ ➡www.dishwish.mk⬅ #vegetarian #vegetarianrecipes #vegetarianfood #хроноисхрана #hrono #hronoishrana #healthylifestyle

Без долгочасовни пазарења и купување состојки што не знаете како правилно да ги искомбинирате за позитивни здравствени бенефити. ❌
Со Dish Wish, преку само неколку клика, можете да се претплатите на неделно или месечно мени кое за вас го подготвува искусен готвач според светски лиценцирана хроно програма. На домашна адреса или на работно место, вие ќе ги добивате вашите оброци, свежи, топли и навремени, спакувани во еко амбалажи.
👇👇👇👇👇👇
Заштедете време и хранете се правилно!
www.dishwish.mk
#healthyfood
#healthyrecepies 
#diet 
#хроно
#hronoishrana

February 12, 2020

Без долгочасовни пазарења и купување состојки што не знаете како правилно да ги искомбинирате за позитивни здравствени бенефити. ❌ Со Dish Wish, преку само неколку клика, можете да се претплатите на неделно или месечно мени кое за вас го подготвува искусен готвач според светски лиценцирана хроно програма. На домашна адреса или на работно место, вие ќе ги добивате вашите оброци, свежи, топли и навремени, спакувани во еко амбалажи. 👇👇👇👇👇👇 Заштедете време и хранете се правилно! www.dishwish.mk #healthyfood #healthyrecepies #diet #хроно #hronoishrana

НОВИ НЕДЕЛНИ МЕНИЈА НА DISHWISH.MK 👌
За сите оние кои не се сигурни дали хроно исхраната е погодна за нив, Dish Wish промовира 2 нови менија според регуларната и вегетаријанската хроно програма. ✅3 оброци дневно ✅Во период од 5 дена
✅Бесплатна достава до Вашиот дом или работно место
Менијата, распоредот на оброците како и сите останати информации, погледнете ги на www.dishwish.mk 🥦

February 6, 2020

НОВИ НЕДЕЛНИ МЕНИЈА НА DISHWISH.MK 👌 За сите оние кои не се сигурни дали хроно исхраната е погодна за нив, Dish Wish промовира 2 нови менија според регуларната и вегетаријанската хроно програма. ✅3 оброци дневно ✅Во период од 5 дена ✅Бесплатна достава до Вашиот дом или работно место Менијата, распоредот на оброците како и сите останати информации, погледнете ги на www.dishwish.mk 🥦

Традиционални рецепти на здрав начин. Наш предлог за денешен ручек е хроно мусака 😍 Посети ја нашата веб страница и разгледај ги сите менија и хроно оброци што ги има во нашата понуда. 🍽
#хроноисхрана 
#хронорецепти 
#healthylifestyle 
#healthyeating

January 30, 2020

Традиционални рецепти на здрав начин. Наш предлог за денешен ручек е хроно мусака 😍 Посети ја нашата веб страница и разгледај ги сите менија и хроно оброци што ги има во нашата понуда. 🍽 #хроноисхрана #хронорецепти #healthylifestyle #healthyeating

Кој е твојот денешен избор за правилен, богат и хранлив ручек?
DishWish ќе ти помогне во остварување на твојата цел за здраво тело. 💪 Одбери го твоето хроно мени на www.dishwish.mk и започни со промената денес!
#хроноисхрана 
#хронорецепти 
#healthylifestyle 
#healthyfood
#healthydiet

January 21, 2020

Кој е твојот денешен избор за правилен, богат и хранлив ручек? DishWish ќе ти помогне во остварување на твојата цел за здраво тело. 💪 Одбери го твоето хроно мени на www.dishwish.mk и започни со промената денес! #хроноисхрана #хронорецепти #healthylifestyle #healthyfood #healthydiet